Haber & Duyurular

Buharlı Temizliğin Avantajları

 www.jbsmakina.com.tr/

1-Buharlı oto temizliğinde sadece 2,5 litre su kullanılmaktadır, klasik yıkamalarda araç başına ortalama 50-80 litre su harcanmaktadır. Bu nedenle buharlı oto temizliği ciddi anlamda su tasarrufu sağlamaktadır.

2-Buharlı oto temizliğinde köpük, şampuan, detarjan vb. kimyasallar kullanılmamaktadır. Klasik yıkamalarda özellikle dış yüzey temizliğinde kimyasal kullanılmadan gözle görünür pisliklerin temizlenmesi mümkün değildir.
3-Buharlı oto temizliğinde özellikle dış yüzeyde mükemmel bir kalıcı parlaklık sağlanmaktadır. Klasik yıkamalarda ilk yarım saatten sonra aracın boyası, yüzeyde kalan kireç ve klor artıklarından dolayı matlaşmakta ve parlaklığını kaybetmektedir. 

4-Buharlı oto temizliğinde, temizlik sonrasında sulu veya ıslak herhangi bir kısım kalmamaktadır. Klasik yıkamalarda kapı camlarının fitilleri, dikiz aynaları, plaka araları, çıta boşlukları vb. kısımlar ıslak kaldığından ilk kullanımda çirkin ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkmaktadır.
5-Buharlı oto temizliğinde araç yüzeyine 80-100°C arası buhar uygulaması yapıldığından, çatlak ve çiziklerin içerisinde yerleşmiş olan tüm yağ, asit ve ağır pislikler temizlenmekte dolayısı ile daha parlak ve kalıcı görüntü ortaya çıkmaktadır. Klasik yıkamalarda çatlak ve çiziklerin arasındaki ağır kirler ancak boya koruma işlemi ile temizlenebilmektedir.

6-Buharlı oto temizliğinde araç ne kadar pis olursa olsun, basınçlı buhar etkisiyle pislik, çamur ve kirler çözülmek sureti ile mikrofiber bezlerle alınmakta, aracınızın çizilme riski neredeyse sıfıra indirilmektedir. Klasik yıkamalarda tazyikli su makinaları çamuru ve ağır kiri çözerek değil sürükleyerek araçtan uzaklaştırdığı için araç bu sürükleme esnasında çizilmektedir.
7-Buharlı oto temizlik sisteminde kullanılan üstün kir hapsetme ve su çekme özelliğine sahip microfiber bezler kullanıldığından aracınız asla çizilmez. Klasik yıkamada genellikle fırça ve özelliksiz bezler kullanıldığından aracınız aşırı derecede çizilir.

8-Buharlı oto temizliğinde, buhar araca 6-8 bar basınçla uygulanmakta ve düşük basınç dolayısı ile aracın dış yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Klasik yıkamada yüksek basınçlı su yaklaşık 180-230 bar basınçla aracın dış yüzeyine uygulanmakta, bu yüksek basınç gözle görülemeyen kılcal çatlaklara neden olmaktadır. 

9-Buharlı oto temizliğinde kullanılan buhar ve mikrofiber bezler araç boyasına ve araç üzerindeki boya koruma malzemesine kesinlikle hiçbir zarar vermediği gibi, yüksek çözücülük özelliği olan herhangi bir kimyasal da kullanılmadığı için boya korumanın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Klasik yıkamalarda kullanılan yüksek basınçlı su ve kullanılan solvent içerikli kimyasallar birkaç yıkamadan sonra aracın boya koruma malzemesine ciddi bir şekilde zarar vermektedir.

10-Buharlı oto temizliğinde buhar direk olarak iç, dış ve motor olmak üzere aracın her bölgesine uygulanabilmekte dolayısı ile yüksek sıcaklığın sağlamış olduğu hijyene aracın tüm bölgelerinde ulaşılabilmekte, araç tüm bakteri, mayt, parazit, mantar ve virüslerden büyük oranda temizlenebilmektedir. Klasik yıkamalarda araç içerisine, klima kanallarına, gösterge ve elektronik cihazların bulunduğu kısımlara, koltuklara, tavan ve zemin döşemesine kesinlikle uygulanamamaktadır.

11-Buharlı oto temizliğinde her araç için en az 3 ayrı microfiber bez kullanılmakta ve bu bezler çamaşır makinasında temizlenmeden başka bir araçta kullanılmamakta dolayısı ile bir araçtan diğerine zararlı geçişinin önene geçilmektedir. Klasik yıkamalarda aynı bez gün içerisinde defalarca farklı araçlarda tam olarak temizlenmediği halde kullanılmakta ve virüs ve bakterilerin araçlar arası transferine sebep olunmaktadır. 

12-Buharlı oto temizliğinde doğaya herhangi bir kimyasal atık bırakılmamakta, klasik yıkamalarda şehir pis su giderleri aracılığı ile doğaya ciddi miktarda kimyasal içerikli pis su akıtılmaktadır.